MEETING BRNO - Festivalové novinky
 


Vážení přátelé,

festival Meeting Brno 2017 skončil a my bychom vám rádi poděkovali za přízeň, kterou jste mu věnovali. Máme velkou radost, že během deseti festivalových dní se padesátky pořadů zúčastnilo na 13 000 návštěvníků, zabývajících se citlivými tématy minulosti i dneška v kultivovaném, vzájemným respektem naplněném dialogu. Společně jsme tak dokázali, že i v rozmanitosti můžeme být jednotní!
DISKUSNÍ FÓRA I UMĚNÍ


V četných debatách s významnými představiteli evropského společenského života, se diskutovala náročná témata. Rozšiřoval je bohatý kulturní program, na nějž se sjelo 50 vystupujících umělců ze 7 evropských zemí, kteří je před očima diváků zpřítomnili a umožnili jim je skutečně prožít.
  SÍLA SETKÁNÍ

  Na festival jsme letos pozvali potomky brněnských židovských rodin
  Löw-Beer, Tugendhat a Stiassni, kterým, byť se zasloužily o vzestup našeho regionu a přežily holocaust, byl posléze zkonfiskován majetek a tak i odejmut domov. Našli ho napříč pěti kontinenty, odkud se k nám sjeli prožít několik dnů, jež se staly počátkem nového vztahu s městem jejich původu.

   ŠALINA MUSIC TOUR

   Kateřina Šedá nechala v tramvajích několika různými jazyky hrát a zpívat hudebníky, kteří 12 000 cestujících přenesli do dob, kdy bylo Brno významnou obchodní i kulturní křižovatkou, v níž společně žilo několik kulturních a náboženských skupin.
   PIKNIKFEST NA MEETING BRNO POINTU

   Při konzumaci dobrého jídla se rozvíjejí nová přátelství. Proto jsme spolu s Brno Expat Centrem připravili akci, při které se Brňané sešli s cizinci, jimž se naše město stalo novým domovem. Meeting Brno Point, kde festivalové pořady probíhaly, bude na Moravském náměstí stát až do září. Přijďte se na něj podívat!


   Festivalový spot

   Chcete si připomenout nejzajímavější či nejdojemnější chvíle festivalu Meeting Brno 2017? Podívejte se na spot, který shrnuje jeho klíčové okamžiky. Shlédnout ho můžete zde.

   Podpořte nás

   Přípravy na Meeting Brno 2018 právě začaly! Pokud vás naše práce zaujala, podpořte nás, abychom v ní mohli pokračovat. Informace o donačních možnostech naleznete na našem webu.  

   Mohlo by vás zajímat   Festival Meeting Brno se koná s laskavou podporou statutárního města Brna,
   Nadace DRFG a jako součást Česko-německého kulturního jara také za přispění
   Česko-německého fondu budoucnosti.
   Facebook     
   Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
   info@meetingbrno.cz
   Tento email byl odeslán na adresu jaroslav.ostrcilik@gmail.com.
   Odesilatelem je Festival Meeting Brno, info@meetingbrno.cz
   Z odběru se můžete odhlásit.
   tiny image